WonMania'ya Hoşgeldiniz!

Üye Olduktan Sonra Para Ödüllü Etkinliklere Katılabilir ve Para Kazanabilirsiniz. Üye Olmadan Etkinlikleri Göremezsiniz !

Hemen Katıl!

Papara Nedir?

sergaze

Administrator
Katılım
16 Kas 2018
Mesajlar
1,360
Beğeniler
925
Puanları
113
#1
20181225_153407.png
Son zamanlarda popüler olan ve sık kullanılan papara elektronik cüzdan işlemini görüyor.
Bu yazımızda paparanın + ve - yönlerini ele alıp değerlendirmede bulunacağız.
7/24 Para alım gönderim işlemi yapabildiğimiz papara oldukça kullanışlı ve hızlı bir elektronik cüzdan olarak iz bırakıyor kullanıcılarında.
Normal şartlarda eft yaparken mesai saatleri dışında para alım gönderim işlemi yapamazken papara bu konuda oldukça kolaylık sağlıyor.
Nerdeyse tamamen tüm bankalarda hesabı olan paparapapara günün 7/24 saatlerinde havale olarak kolay ve basit şekilde bize para alım gönderim işlemi sağlıyor.
Papara hesabınızda bulunan parayı kendi banka hesabına çekmek istediğiniz zaman papara 1 Tl tutarında çok düşük bir komisyon ücreti olarak + yönüyle gözüme çarpıyor.
Papara'ya banka hesabımızdan havale yapacağınız zaman ise bankaların bize uyguladığı ücret dalinde havaleden para kesim işlemi gerçekleşiyor.
Hesabını onaylatan kullanıcılara 50.000 Tl kadar limit işlemi sunarken onaysız hesaplara 750 tl kadar düşük bir limit sunuyor.
+ yönlerini kısaca sıralayacak olursam;
- 7/24 Para alım gönderim işlemi yapabilmemiz
- Çok düşük ücretle para transferi sağlayabilmemiz
Bu transferlerin işlem hızı ise ilk kullandığım zamanlarda oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyordu. Neredeyse tüm işlemlerim 1-2 dakika arasında gerçekleşirken bazen 8-9 dakikayı bulduğunu gözlemedim.
Bu konu hakkında biraz araştırma yaparken son günlerde bazı kullanıcıların süreleri 1-2 saati bulmuş durumda.
Sanırım buda işlemleri manuel olarak yaptıkları için uzun süre kullanıcılarını bekletmiş olabiliyorlar.
Para alım gönderim işlemlerinde otomatik sisteme geçildiği zaman bu süre zarfının ortadan kalkacağını düşünüyorum.
- yönlerinde ise yeterli müşteri hizmetleri yok diyebileceğimiz kadar az.
Sadece mail ve telefonla ıletiseme geçebileceğimiz sistemde maile geç dönüş alırken telefonda ise müşteri hizmetlerine bağlanmak için oldukça sıra bekliyoruz diyebilirim.
Manuel para onaylama sisteminden otomatik ödeme sistemine geçtiğinde ve yeterli müşteri hizmetlerini sağladığında, çok uzun bir süre boyunca popüler bir elektronik cüzdan yöntemi olarak yerini koruyabilir.​
 
Son düzenleme:
Üst